Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAUFV5057C1ZY
Call 08045906840 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Size | 1 X 2 Meter |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Red |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Size | 1 X 2 Meter |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Multicolor |
| Thickness | 7 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Size | 1 X 2 Meter |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Blue |
| Thickness | 4mm |
| Width | 4 feet |
| Material | PP |
| Brand | Veekay |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 1.2 X 1.8 Meter |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Blue |
| Thickness | 8mm |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Waterproof | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Size | 1.2 X 1.8 Meter |
| Usage/Application | For Secure Voting |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Multicolor |
| Thickness | 11mm |
| Width | 30 inch |
| Shape | C shape |
| Material | polypropylene grenual |
| Packaging Type | Bundle |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Thickness | 9 mm |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Multicolor |
| Width | 4 feet |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Size | 1.3 X 2 Meter |
| Sheet Thickness | 6 mm |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Multicolor |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Hollow |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Pattern | Plain |
| Material | PP |
| Thickness | 3mm |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 1 X 2 Meter |
| Is this Recyclable | YES |
| Color | Grey |
| Thickness | 3 TO 5 MM |
| Width | 762 MM |
| Shape | C SHAPE |
| Country of Origin | Made In India |
| Material | POLYPROPYLENE |
| Packaging Type | Bundle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Yellow |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Size | 1.2 X 1.8 Meter |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Blue |
| Thickness | 6 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Usage/Application | Advertising |
| Thickness | 6 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Black |
| Thickness | 5mm |
| Shape | Rectangle |
| Material | PP |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Pattern | Corrugated |
| Color | Blue |
| Thickness | 3mm |
| Material | Polypropylene |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 1 X 2 Meter |
| Usage/Application | Advertising |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | White |
| Type | Corrugated Plastic Sheet |
| Thickness | 4mm |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Thickness | 6 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Blue |
| Width | 4 feet |
| Material | PP |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Thickness | 4 mm |
| Usage/Application | Advertising |
| Color | Multicolor |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Veekay |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Blue |
| Thickness | 7 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Usage/Application | Advertising |
| Thickness | 5 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Grey |
| Thickness | 5 mm |
| Width | 4 feet |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
Product Brochure
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | floor protection |
| Color | White |
| Width | 4 feet |
| Material | PP |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | As A Separator |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Blue |
| Thickness | 3mm |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
The 12mm PP Corrugated Sheet is a lightweight, strong, and weather-resistant plastic sheet made from polypropylene (PP).
It offers high durability, impact resistance, and excellent moisture protection, making it ideal for industrial, commercial, and packaging applications.
This sheet is recyclable, non-toxic, and chemical-resistant, ensuring long-term usability and eco-friendliness.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Sheet
Product Brochure
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Black |
| Width | 4 feet |
| Material | PP |
| Brand | Veekay |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Thickness | 5mm |
| Material | PP |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Plain |
| Size | 6x4feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 120 Sheet
Product Brochure
| Size | 6x4feet |
| Is this Recyclable | Yes |
| Thickness | 2mm |
| Color | Sky Blue |
| Shape | Rectangle |
| Packaging Type | Bundle |
| Material | Polypropylene (PP) |
The 2mm PP Corrugated Sheet is a lightweight, versatile, and durable plastic sheet made from polypropylene (PP).
It offers excellent impact resistance, water resistance, and recyclability, making it ideal for a wide range of industrial, commercial, and packaging applications.
This sheet is eco-friendly, and cost-effective, ensuring reliable performance in various environments.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 2 mm to 10 mm |
| Material | Polypropylene |
| Size | Large |
| Pattern | Corrugated |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Floor Protection |
| Tensile Strength | medium |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details